صفحه اصلي
صفحه اصلي
ورود كاربران
اخبار برگزيده
رئيس جمهور: احياي اراضي سيستان از آرزوهاي من در آغاز دولت تدبير و اميد بود

 

رئيس جمهوردر مراسم اغاز بهره برداري از طرحهاي وزارت جهاد كشاورزي ونيرو

با تبريك پيشاپيش عيد سعيد فطر و همچنين روز بسيار مهم قدس گفت:همه ما اين روز بزرگ را كه از يادگاران امام هست، گرامي مي‌داريم.

دكتر روحاني افزود:امروز بسيار خوشحالم كه دو اقدام بسيار مهم در دو استان انجام گرفت، استان سيستان و بلوچستان كه طرح‌هاي مهمي وزارتخانه هاي نيرو و جهادكشاورزي داشتند و مردم ما شاهد بودند كه آب آشاميدني در بخش‌هاي مختلف و همچنين آب مورد نياز ۴۶هزار هكتار اراضي كشاورزي سيستان  از طريق آبياري مدرن تامين مي شود و شاهد يك تحول بزرگ خواهيم بود.

تقريبا اين اراضي۹۶۰ هزار نزديك به يك ميليون تن مواد غذايي را در اختيار مردم ما قرار مي‌دهد و موجب يك حركت و اشتغال خوبي در منطقه سيستان خواهد بود. البته مشابه اين طرح‌ها براي منطقه بلوچستان هم هست و استان سيستان و بلوچستان براي ما بسيار مهم است.

 دولت يازدهم و دوازدهم طرح‌هاي بسيار مهمي در سيستان و بلوچستان داشت كه يكي از آنها همين طرح ۴۶هزار هكتاري در منطقه سيستان و زابل هست، طرح‌هاي مهم آب و خاك و اين ۴۶هزار هكتار، جزو آن طرح‌هاي بسيار مهم بود.

رئيس‌جمهوري پس از دريافت گزارش وزير جهاد كشاورزي از طرح‌هاي بخش كشاورزي استان سيستان بلوچستان و قبل از صدور دستور افتتاح اين طرح ها، تاكيد كرد: احياي اراضي سيستان از آرزوهاي من در آغاز دولت تدبير و اميد بود و خوشحالم كه امروز كار بسيار بزرگي انجام شده و با عملي شدن قول من در سال 93 به مردم، بهره برداري 32 هزار هكتار از طرح 46 هزار هكتاري اراضي استان را شاهد هستيم و اميدوارم تا پايان سال، كل اين طرح به بهره‌برداري برسد.

حجت الاسلام والمسلمين دكتر حسن روحاني با قدرداني از مقام معظم رهبري بخاطر موافقت با برداشت از صندوق توسعه ملي براي اجراي طرح‌هاي آب و خاك كشور، افزود: از مقام رهبري تشكر مي‌كنم كه در سال 93 با همه درخواست‌هاي دولت در اين حوزه براي برداشت از صندوق توسعه ملي موافقت كردند.

رئيس‌جمهوري با تاكيد بر اينكه با پيگيري وزير جهاد كشاورزي و استاندار سيستان و بلوچستان همه طرح‌هاي مكمل اين طرح اجرايي و عملياتي شود، گفت: محصولاتي كه با اجراي اين طرح در اختيار مردم منطقه و كشور قرار مي‌گيرد بسيار ارزشمند است


تعداد بازديد اين صفحه: 195
خانه | بازگشت | Guest (PortalGuest)

MHCIP Portal Generator
Powered By Sigma ITID.